Technologická kopie obrazu (olejové barvy - dárky)

4. března 2008 v 17:01 | Milan Smetana |  sv. Řehoř - kopie obrazu - olejové barvy - prodej obrazů do bytu - obrazy na zeď - blog.cz
Tímto článkem naváži na článek: "Technologický postup malby kopie obrazu".
Mám v úmyslu se v budoucnu trochu více rozepsat nad tématem kopie a jejími druhy. Nyní se zmíním o technologické kopii.
Technologická kopie je kopie, která je malována se snahou o dodržení stejných materiálů, postupů práce a mistrovského rukopisu jako u originálu předlohy. Jejím cílem je tedy technologická správnost, technická dokonalost a ztotožnění s podstatou obrazu. Kopie je malována, jakoby vznikala v dílně mistra, a tak nepředstírá originálnost. Nesnaží se tedy o zachycení proměn a defektů, které na originálu vznikly postupem času. Podle malířské etiky by jí měl tvůrce podepsat a obvykle uvést i autora předlohy. Takováto kopie by měla být i o několik centimetrů menší než původní obraz.
Jako technologickou kopii jsem maloval obraz sv. Řehoře od Ignáce Viktorína Raaba, musel jsem tedy dodržet jeho původní výstavbu klasickou vrstvenou technikou. Vytvořil jsem animaci, která poukazuje na proces výstavby obrazu.
Pokud se video nezobrazí, klikněte sem: video


- dárky -
Děkuji portálu blog.cz za možnost mé prezentace.
Mé další stránky:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milan Smetana Milan Smetana | 5. dubna 2008 v 13:32

Komentáře jsou otevřeny.

2 Nepenthes =) Nepenthes =) | Web | 24. října 2008 v 16:37

Ahoj, díky za komentář na blogu o mých láčkovkách, musím říct, že jsi šikovný :) také ráda maluju, ale jen své impresionistické a nerealistické obrazy, týý jo to zní skoro jako od promovaného inženýra, viď? :) Měj se pěkně a zase někdy navštiv blog. Pa L.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama